Csapatunk pénteken egy erőtlen első harmad után a folytatásban egyenlő ellenfele volt a Bukaresti Steaua együttesének Otopeniben, azonban a helyzeteket kímétlenül kihasználó riválisunk 6–2-re győzött a Román Kupa csoportkörében. Szombaton 20 órától ismét megmérkőzünk a fővárosi alakulattal, ezúttal a bajnokság alapszakaszában.

Némileg megilletődötten léptünk jégre Otopeniben, ahol az eltökélt házigazdák hamar vezetést szereztek, a 3. percben Lauris Bajaruns zörgette meg a hálónkat (1–0). Ezt követően nem sikerült kihasználnunk egy emberelőnyt, a kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat, ugyanis a 10. percben Buda Gábor növelte a bukaresti csapat előnyét (2–0). A vérszemet kapó fővárosi együttes kisvártatva ismét betalált, a 12. percben Aleksandrs Novikovs iratkozott a gólszerzők közé (3–0). Az első harmadot kettős emberhátrányban fejeztük be, ezen felbuzdulva Ioan Timaru alakulata a dudaszó pillanatában bevitte a kegyelemdöfést (4–0). A második játékrész elején sem sikerült a javunkra fordítani egy újabb fórt, aztán a 27. percben tapasztalt riválisunk újfent nem kegyelmezett, Aleksandrs Novikovs másodszor továbbított László Arnold kapujába (5–0). A szünethez közeledve sikerült szépítenünk, létszámfölényben Róth Zoltán előkészítését Gecse Olivér értékesítette (5–1). A kiegyenlített utolsó felvonásban több helyzetünk akadt tovább csökkenteni a különbséget, viszont a hazai hálóőrt a kapuvas többször kisegítette, ám az 54. percben Adorján Örs is tehetetlen volt, ugyanis Szőcs Zalán korongszerzés után kíméletlenül a hálóba lőtt (5–2). A hátralévő időben is támadtunk, mentünk előre, a hajrában ellenben a Steaua letörte a lelkesedésünket, hiszen Adrian Irimia eldöntötte a találkozót (6–2), így a Román Kupa csoportkörében először szenvedtünk vereséget.

Román Kupa, csoportkör: Bukaresti Steaua–Háromszéki Ágyúsok 6–2 (4–0, 1–1, 1–1)
Gólszerzők: Lauris Bajaruns (3.), Buda Gábor (10.), Aleksandrs Novikovs (12., 27.), Dominik Tejnor (20.), Adrian Irimia (58.), illetve Gecse Olivér (36.), Szőcs Zalán (54.)
Kapura lövések: 37–34
Büntetőpercek: 14–6
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov – Dominik Tejnor, Tódor Csaba, Lauris Bajaruns, Mihail Georgescu, Aleksandrs Novikovs, Andrei Diaconescu-Grabari, Orbán Szilárd, Andrei Vasile, Mircea Constantin, Robert Timaru, Florin Creangă, Raul Jakub, Buda Gábor, Adrian Irimia, Andrei Filip, Georgi Agafonov, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu. Vezetőedző: Ioan Timaru.
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, István Sándor, Görbea Tivadar, Barkó Gergely. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Magyar Áron, Galusnyák Botond, Simon Roland.