A bajnokság alapszakaszában sem termett számunkra babér Otopeniben, ugyanis szombaton az egyéni hibák és a kihasználatlan emberelőnyök következtében 4–1-re kikaptunk a Bukaresti Steaua vendégeként. Legközelebb október 16-án, szerdán 18.30-tól a Csíkszeredai Sportklub ellen játszunk a Deme László Műjégpályán a bajnokság alapszakaszában.

A küzdelmes és kiegyenlített első harmad derekán egy percet kettős emberelőnyben rohamozhattunk, azonban csak kapuvasig jutottunk. A szünethez közeledve a házigazdák a tévedésünket kihasználva vezetést szereztek, a 16. percben korongszerzés után Buda Gábor továbbított a hálóba (1–0). A második harmadban ellentámadásból többször veszélyeztettünk, viszont Makszim Szamankov rendre hárította a lehetőségeket. A helyzetkihasználásunk a folytatásban sem javult, a létszámfölényeket továbbra sem tudtuk a javunkra fordítani, ellenben a fővárosi ellenfelünk 34 másodperc alatt kétszer is betalált: előbb Buda Gábor volt eredményes, majd Andrei Vasile lőtt a kapuba (3–0). Az utolsó felvonás első részében sem voltunk elég élesek a befejezéseknél, aztán az 51. percben megtört a jég, fórban Molnár Zsombor előkészítését Horváth Pál váltotta gólra, ezáltal szépítettünk (3–1). A hátralévő időben már nem sikerült felpörögnünk, ráadásul a hajrában újfent feltörték a védelmünket, ugyanis az 57. percben Robert Timaru beállította a végeredményt (4–1), így a bajnokságban negyedszer maradtunk alul.

Román bajnokság, alapszakasz: Bukaresti Steaua–Háromszéki Ágyúsok 4–1 (1–0, 2–0, 1–1)
Gólszerzők: Buda Gábor (16., 35.), Andrei Vasile (35.), Robert Timaru (57.), illetve Horváth Pál (51.)
Kapura lövések: 30–29
Büntetőpercek: 41–15
Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs – Dominik Tejnor, Tódor Csaba, Lauris Bajaruns, Mihail Georgescu, Aleksandrs Novikovs, Andrei Diaconescu-Grabari, Raul Jakub, Andrei Vasile, Mircea Constantin, Robert Timaru, Florin Creangă, Orbán Szilárd, Buda Gábor, Adrian Irimia, Andrei Filip, Georgi Agafonov, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu. Vezetőedző: Ioan Timaru.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, László Hunor, Görbea Tivadar, István Sándor, Barkó Gergely. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Játékvezetők: André Attila, Sikó Levente, Kőszegi Kálmán, Flaviu Chinde.