Skip to main content

Szerdán háromgólos hátrányból felállva hosszabbításra mentettük a Csíkszeredai Sportklub elleni mérkőzést, amelyet végül szétlövésben 5–4-re megnyertünk, miután a 18 éves Nagy Tamás Peter Forsberg klasszikus cselét alkalmazva értékesítette a büntetőt. Csapatunk legközelebb pénteken 18.30-tól és szombaton 11 órától a Sportul Studențesc ellen játszik a Deme László Műjégpályán.

A csíkszeredai csapat kezdte jobban a mérkőzést, a 9. percben a vezetést is megszerezte, az emberelőnyt kihasználva Fredrik Forsberg kapásból a hálóba továbbított (0–1). A folytatásban ellenfelünkkel ellentétben nem fordítottuk a javunkra a létszámfölényt, ráadásul Kevin Constantine együttese még az első harmadban növelhette volna előnyét, azonban László Arnold bravúrral védett. A második játékrészt szintén tapasztalt riválisunk indította határozottabban, ugyanis 28 másodperc elteltével Márton Botond volt eredményes (0–2). Nem sokkal később sikerült szépítenünk, Részegh Zsolt iramodott meg a koronggal, lövését védte Ambrus Levente, a kipattanót viszont Molnár Zsombor a kapuba csúsztatta (1–2). Az előző idény ezüstérmese még a szünet előtt válaszolt, mivel a 28. percben Biró Gergő iratkozott a gólszerzők közé (1–3).
Az utolsó felvonás elején újfent a vendégek örülhettek, 45 másodperc után ismét Biró Gergő lövése talált utat a hálóba (1–4). Ezt követően fórban több helyzetünk akadt, ám ezeket a hálóőr rendre hárította, aztán hirtelen nagyot változott a játék képe, hiszen a Sportklub hibát hibára halmozott, ezt pedig kihasználtuk. Az 53. percben emberhátrányban csökkentettük a különbséget, Jimi Kuronen tévedését követően Gecse Olivér találattal zárta az ellentámadást (2–4), az 54. percben Kovács Előd baklövéséből Molnár Zsombor bombázott a hálóba (3–4), majd Részegh Zsolt lökete talált útat a rövid sarokba (4–4). A rendes játékidő hajrájában és a hosszabbításban sem született döntés, a szétlövésben mindössze a 18 éves Nagy Tamás váltotta gólra a büntetőt, így csapatunk borította a papírformát és két ponttal gazdagodott.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 5–4 (0–1, 1–2, 3–1, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Gólszerzők: Fredrik Forsberg (9.), Márton Botond (21.), Biró Gergő (28., 41.), illetve Molnár Zsombor (26., 54.), Gecse Olivér (53.), Részegh Zsolt (56.)
Kapura lövések: 25–36
Büntetőpercek: 6–8
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Nagy Tamás, Kernászt Máté, László Hunor, Szőcs Zalán, Görbea Tivadar, István Sándor, Király Ádám, Barkó Gergely. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel – Jimi Kuronen, Kristó Csongor, Fredrik Forsberg, Márton Botond, Becze Tihamér, Salló Alpár, Both Péter, Péter Balázs, Részegh Tamás, Biró Gergő, Bajkó Csongor, Eduard Căsăneanu, Kedves Tamás, Silló Arnold, Niclas Lucenius, Kovács Előd, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, György Szilárd. Vezetőedző: Kevin Constantine.
Játékvezetők: Sikó Levente, Gergely Lehel, Simon Roland, Szabó László.