A román bajnokság alapszakaszában szoros küzdelmet vívtunk a Galaci CSM együttesével, amely ellen szombaton két góllal is vezettünk, azonban ellenfelünk hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadásban Márton Koppány eldöntötte a mérkőzést, így megérdemelten gyűjtöttük be a két pontot. Csapatunk legközelebb október 11-én a Bukaresti Steaua vendégeként játszik a Román Kupa csoportkörében.

A pénteki, nagyarányú vereséget követően összeszedettebben lépett jégre a Galaci CSM, amely az első harmadban uralta a játékot és több lehetőséget kialakított. A döcögős kezdés után csapatunk lassan magára talált, majd a 15. percben a vezetést is megszereztük, Róth Zoltán előkészítését követően Gecse Olivér továbbított a hálóba (1–0). A második játékrészben kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, aztán a 27. percben emberelőnyben növeltük előnyünket: Antal László passzából Róth Zoltán volt eredményes (2–0). Ezt követően riválisunk létszámfölényben szépített, a kapu előtti kavarodást kihasználva Cătălin Berdilă csökkentette a Duna-parti együttes hátrányát (2–1). Az utolsó felvonás elején egyenlítettek a vendégek, a 45. percben Egidijus Binkulis iratkozott a gólszerzők közé (2–2). A hátralévő időben háromszor is fórban támadhattunk, a harmadik előtt Kertész Zoltán időt kért, azonban egyik kísérletünk sem talált utat a hálóba, így következhetett a hosszabbítás. Határozottan kezdtük a ráadást, amelyet 76 másodperc elteltével lezártunk, ugyanis Márton Koppány a kapus mellett a hálóba lőtte a korongot (3–2), így két pontot szereztünk.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM 3–2 (1–0, 1–1, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Gecse Olivér (15.), Róth Zoltán (27.), Márton Koppány (62.), illetve Cătălin Berdilă (34.), Egidijus Binkulis (45.)
Kapura lövések: 29–29
Büntetőpercek: 10–12
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt, István Sándor, Király Ádám, Görbea Tivadar, László Hunor, Barkó Gergely. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Galaci CSM: Onodi Ottó, Bogdan Enache – Timur Raszulov, Hildebrand Szabolcs, Vitalij Kiricsenko, Benedek Roland, Patrik Machala, Cătălin Berdilă, Luka Zorko, Lukas Zukauskas, Egidijus Binkulis, Bănceanu Levente, Ráduly Norbert, Boldizsár Cristian, Remus Gheorghe, Szőcs Attila, Silló Huba, Andrei Buleandra, Gabriel Bandrabur, Danalizi Gergő, Cezar Gheorghe. Vezetőedző: Július Pénzes.
Játékvezetők: André Attila, Cristian Filip, Simon Roland, Szabó László.