Csapatunk kedden karnyújtásnyira volt attól, hogy meglepetést okozzon a Csíkszeredai Sportklub vendégeként a román bajnokság alapszakaszában. Kiegyenlített első és második harmadot követően Kevin Constantine tapasztalt együttese az utolsó játékrész hajrájában megszerezte a győzelmet (3–2). Hétvégén két újabb mérkőzést játszunk: pénteken és szombaton 18.30-tól a Galaci CSM látogat a Deme László Műjégpályára.

A Vákár Lajos Műjégpályán szoros küzdelmet hozott az első harmad, amely néhol a pontatlan átadások miatt kaotikusan alakult. A hajrában felpörögtek az események, ugyanis a házigazdák a 18. percben előnybe kerültek, László Arnold hárította Eduard Căsăneanu távoli kísérletét, a kipattanóra pedig elsőként Részegh Tamás csapott le, majd a kapuba továbbított (1–0). A csíkszeredai csapat rövid ideig örülhetett, mivel emberhátrányban egyenlítettünk, Molnár Zoltán korongszerzése után Molnár Zsombor emelt Ambrus Levente mellett a hálóba (1–1).
A második játékrészt a Sportklub kezdte aktívabban, aztán kisvártatva fórban támadhattunk, azonban a lehetőségeket nem sikerült a javunkra fordítanunk. Nem sokkal szünet előtt Antal Előd kiállítását követően négy percig hátrányban játszottunk, ráadásul másfél percig ellenfelünk kettős emberelőnyben ostromolhatott. Együttesünk állta a sarat, hősiesen védekezett, ugyanakkor László Arnold bravúros védéseket mutatott be, így a kék-fehér mezesek nem váltották gólra fölényüket.
Az utolsó felvonás elején megráztuk magunkat, a 49. percben a vezetést is átvettük, Horváth Pál passzából Gecse Olivér volt eredményes (1–2), ám riválisunk hamar válaszolt, az 52. percben Péter Balázs lövése talált utat a ketrecbe (2–2). A hajrához közeledve fórban rohamoztunk, akárcsak több mint két perccel a mérkőzés vége előtt, viszont Kevin Constantine alakulata meglepett ellentámadásból, amelyet Péter Balázs góllal fejezett be (3–2), így bár volt esélyünk lezárni a találkozót, a rutin a Csíkszereda javára döntött.

Román bajnokság, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 3–2 (1–1, 0–0, 2–1)
Gólszerzők: Részegh Tamás (18.), Péter Balázs (52., 59.), illetve Molnár Zsombor (19.), Gecse Olivér (49.)
Kapura lövések: 39–20
Büntetőpercek: 8–14
Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Ábel – Salló Alpár, Kristó Csongor, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs, Gecse Hugó, Both Péter, Fredrik Forsberg, Silló Arnold, Becze Tihamér, Eduard Căsăneanu, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Biró Gergő, Kovács Előd, Ferencz-Csibi Róbert, Bajkó Csongor, Márton Botond, György Szilárd. Vezetőedző: Kevin Constantine.
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt, István Sándor, László Hunor, Barkó Gergely, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Játékvezetők: Bandi Csaba, Csomortáni Zsolt, Szőgyör Zoltán, Kőszegi Kálmán.