Csapatunk kiegyenlített első és harmadik játékrészt követően 4–2-re alulmaradt a Csíkszeredai Sportklub otthonában a bajnokság alapszakaszában. Legközelebb szeptember 18-án az Erste Ligában és a román pontvadászatban egyaránt címvédő Brassói Corona vendégeként lépünk jégre a Cenk alatti városban.

A Vákár Lajos Műjégpályán már 23 másodperc elteltével emberhátrányba kerültünk, ráadásul Horváth Pál mehetett az öltözőbe, miután végleg kiállították. Ezt kihasználva a csíkszeredai csapat vezetést szerzett, a 4. percben Péter Balázs csúsztatott a kapuba (1–0). A házigazdák a folytatásban még eltalálták a kapuvasat, aztán kiegyenlítettebbé vált a találkozó, a játékrész hajrájában pedig sikerült egyenlítenünk. A 19. percben korongszerzést követően ellentámadást indítottunk, majd Antal László előkészítéséből Szőcs Zalán lőtt a hálóba (1–1).
A második harmadot is tapasztaltabb ellenfelünk kezdte jobban, a 24. percben Salló Alpár távolról bombázott a bal felsőbe (2–1). Ezt követően ebben a harmadban kétszer is látszámfölényben támadhatott Kevin Constantine együttese, amely több helyzetet kidolgozott, azonban ezeket László Arnold hárította. Riválisunk végül a szünet előtt növelte előnyét, Ferencz-Csibi Róbert lövését követően a korong Márton Botond ütőjéről vágódott a ketrecbe (3–1).
Az utolsó felvonásban kétszer is fórban rohamozhattunk, megvolt a lehetőségünk, hogy csökkentsük a különbséget, viszont a befejezések pontatlanok voltak. A kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, ugyanis a Sportklub ismét betalált, az 54. percben Kovács Előd iratkozott a gólszerzők közé (4–1). A harmadik emberelőnyünket már gólra váltottuk: Szabó Zsolt-Ákos kísérletét Antal László továbbította a kapuba (4–2). A hátralévő időben már nem sikerült szorosabbá tennünk a mérkőzést, így először szenvedtünk vereséget az idényben.

Román bajnokság, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 4–2 (1–1, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Péter Balázs (4.), Salló Alpár (24.), Márton Botond (39.), Kovács Előd (54.), illetve Szőcs Zalán (19.), Antal László (56.).
Kapura lövések: 19–15
Büntetőpercek: 12–39
Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Silló Arnold, Részegh Tamás, Péter Balázs, Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Lucenius, Becze Tihamér, Bajkó Csongor, Both Péter, Eduard Căsăneanu, Rokaly Norbert, Biró Gergő, Kovács Előd, Kristó Csongor, György Szilárd, Márton Botond, Kedves Tamás. Vezetőedző: Kevin Constantine.
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt, István Sándor, László Hunor, Barkó Gergely. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Játékvezetők: André Attila, Cristian Filip, Borsos Barna, Rácz Szilárd.

Fotó: Borbély Fanni / Székelyhon