Skip to main content

A pénteki nagyarányú siker után szombaton sem kíméltük a Sportul Studențesc csapatát, ugyanis 17–2-re győztünk a bukaresti rivális ellen a Deme László Műjégpályán, ezúttal a román bajnokság alapszakaszában. Szeptember 24-én, kedden 18.30-tól a Csíkszeredai Sportklub ellen játszunk a Vákár Lajos Műjégpályán.

Részegh Zsolt góljával már 81 másodperc elteltével vezetést szereztünk, azonban a vendégek hamar válaszoltak, Benedek Gergő a 3. percben lőtte a korongot Béres Szilárd kapujába (1–1). Ezt követően már nem engedtük ki a kezünkből az irányítást, Görbea Tivadar ismét előnyhöz juttatott, majd rövid idő alatt Antal Előd és Szőcs Zalán is beköszönt. A folytatásban Nagy Tamás és Antal László is feliratkozott a gólszerzők közé, a szünethez közeledve pedig Márton Koppány létszámfölényben továbbított a hálóba (7–1). A Sportul Studențesc a második harmadot kapuscserével kezdte, Alexandru Mocanu helyére Cristian Prodan érkezett. Csapatunkat ez sem zökkentette ki, hiszen ebben a játékrészben háromszor is emberhátrányban voltunk eredményesek, aztán a felvonás hajrájában Görbea Tivadar a negyedik, Ferencz Szilárd a második találatát jegyezte (14–1). Az utolsó harmadban némileg alábbhagyott a lendület, ugyanakkor fővárosi ellenfelünk is szervezettebben játszott. Ennek ellenére az 55. percben sikerült feltörni a védelmüket, Antal Előd csúsztatott a kapuba, nem sokkal később Nagy Tamás és Részegh Zsolt is megzörgette a hálót. A bukaresti együttes a hátralévő időben szépített, 39 másodperccel a találkozó vége előtt Marius Marcuș beállította a végeredményt (17–2).

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 17–2 (7–1, 7–0, 3–1)
Gólszerzők: Részegh Zsolt (2., 58.), Görbea Tivadar (3., 23., 28., 38.), Antal Előd (6., 55.), Szőcs Zalán (6.), Nagy Tamás (12., 57.), Antal László (13., 35.), Márton Koppány (17.), László Hunor (24.), Ferencz Szilárd (28., 39.), illetve Benedek Gergő (3.), Marius Marcuș (60.)
Kapura lövések: 54–8
Büntetőpercek: 10–14
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Szabó Zsolt-Ákos, István Sándor, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Szőcs Zalán, Márton Koppány, Részegh Zsolt, Kernászt Máté, Málnai Zalán, László Hunor, Barkó Gergely, Görbea Tivadar, Kertész Ákos, Nagy Tamás, Király Ádám. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Sportul Studențesc: Alexandru Mocanu, Cristian Prodan – Ștefan Stănescu, Andrei Ștefan, Alexandru Munteanu, Cezar Șendrea, Marius Marcuș, Kiss Nándor, Iulian Corneanu, Sándor Cristian, Benedek Norbert, Benedek Gergő, Andrei Prisăcaru, Mihnea Sîngiorzan, Andrei-Cristian Popa, Bogdan Marinica, Raul Maftei, Toma Boholt, Tankó Dávid, Marian Ghiță, Gabriel Caval, Ioan Agapie. Vezetőedző: Marian Ghiță.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Andries Gheorghieș, Kacsó Dániel, Teo Filip.