Skip to main content

Csapatunk hozta a kötelezőt, ugyanis pénteken 12–3 arányban diadalmaskodtunk a sereghajtó Sportul Studențesc felett a Deme László Műjégpályán. Szombaton 11 órától ismét összecsapunk a nyeretlen bukaresti együttessel a bajnokság alapszakaszában.

Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, 98 másodperc elteltével Fetés Róbert szerencsés lövése landolt a hálóban (0–1). Ellenfelünk nem örülhetett hosszú ideig, ugyanis László Hunor az 5. percben egyenlített, kisvártatva pedig előnybe kerültünk, miután Márton Koppány előkészítését Ferencz Szilárd értékesítette (2–1). A 15. percben kettős emberelőnyben Görbea Tivadar a keresztléc alá bombázott, aztán nem sokkal később Kernászt Máté passzából szintén eredményes volt (4–1).
Remekül kezdtük a második harmadot, hiszen 48 másodperc után Róth Zoltán továbbított a kapuba, majd Antal László is megzörgette a hálót (6–1). Ekkor bukaresti riválisunk kapust cserélt, Cristian Prodan helyére Cosmin Agapie érkezett, akit a 16 éves Király Ádám rögtön felavatott. A folytatásban László Hunor létszámfölényben szerzett gólt, amire ellenfelünk a szünet előtt válaszolt, a 39. percben Cristian Munteanu csökkentette Sportul Studențesc hátrányát (8–2).
Az utolsó játékrészt is találattal indítottuk, Szabó Zsolt Ákos átadásából Szőcs Zalán iratkozott a gólszerzők közé, 14 másodperccel később pedig Gecse Olivér sem kímélte a fővárosi hálóőrt (10–2). A harmadik felvonás közepén Részegh Zsolt kísérlete talált utat a kapuba, amire a vendég együttes részéről a hajrában érkezett a replika, az 57. percben egy figyelmetlenségünket kihasználva Sándor Zoltán volt eredményes, ezt követően Róth Zoltán beállította a végeredményt (12–3).

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 12–3 (4–1, 4–1, 4–1)
Gólszerzők: László Hunor (5., 32.), Ferencz Szilárd (7.), Görbea Tivadar (15., 18.), Róth Zoltán (21., 58.), Antal László (22.), Király Ádám (30.), Szőcs Zalán (41.), Gecse Olivér (42.), Részegh Zsolt (52.), illetve Fetés Róbert (2.), Cristian Munteanu (39.), Sándor Zoltán (57.)
Kapura lövések: 53–26
Büntetőpercek: 4–10
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Szabó Zsolt-Ákos, László Hunor, Márton Koppány, Szőcs Zalán, Részegh Zsolt, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, István Sándor, Görbea Tivadar, Barkó Gergely, Király Ádám. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Sportul Studențesc: Cristian Prodan, Cosmin Agapie – Ștefan Stănescu, Andrei Ștefan, Cristian Munteanu, Vlad Grigori, Iulian Corneanu, Solymosi Tamás, Eduard Tămîrjan, Fetés Róbert, Cezar Sendrea, Sándor Zoltán, Liviu Moraru, Mihai Prisăcaru, Robert Bica, Sándor Cristian, Iulian Chițac, Mihnea Sîngiorzan, Marian Ghiță, Benedek Norbert, Gabriel Caval, Andrei-Cristian Popa. Vezetőedző: Marian Ghiță.
Játékvezetők: Rácz Szilárd, Szabó László, Antal Ottó, Kacsó Dániel.