Az idény első hazai mérkőzését is győzelemmel zártuk, miután 7–2-re diadalmaskodtunk a fiatal játékoskerettel jégre lépő Gyergyói Hoki Klub ellen a Deme László Műjégpályán. Csapatunk szerdán 18.30-tól a Csíkszeredai Sportklub vendégeként játszik a román bajnokság alapszakaszában.

A küzdelmes és kiegyenlített első harmadban kétszer is emberelőnybe kerültünk, azonban egyiket sem sikerült kihasználnunk. A szünet előtt viszont megérdemelten szereztünk vezetést, a 18. percben Gecse Olivér átadásából Antal László lőtt a kapuba (1–0). A második harmad pörgősebb játékot hozott, a 25. percben sikerült növelni az előnyünket, Antal László remek előkészítését Róth Zoltán kíméletlenül a jobb alsóba lőtte (2–0). A folytatásban ismét zörgött a háló, a 27. percben létszámfölényben Horváth Pál jegyzett szerencsés gólt, miután a korong a korcsolyájáról a hálóba csúszott (3–0). Nem sokkal később némileg váratlanul szépített az ellenfelünk, egy tévedésünket kihasználva Ádám Zsolt továbbított Béres Szilárd lába alatt a ketrecbe (3–1).
Az utolsó játékrész elején csökkentette hátrányát riválisunk, Fehér Csanád egy pattogó korongot ütött a hálóba (3–2). Nem csüggedtünk, így hamar visszaállítottuk a kétgólos különbséget, Szőcs Zalán előkészítését követően Ilyés Tamás mértani pontossággal bombázott a rövid felsőbe (4–2). Kisvártatva újfent fórban voltunk eredményesek, az 53. percben Antal László passzából Ilyés Tamás másodszor is betalált (5–2), aztán hamarosan az előkészítő szerepében is jeleskedett, ezt értékesítve Róth Zoltán közelről juttatta a korongot a kapuba (6–2). A hajrában sem lassítottunk, az 59. percben Barkó Gergely mázlis góljával tettünk pontot a találkozó végére (7–2).

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Gyergyói Hoki Klub 7–2 (1–0, 2–1, 4–1).
Gólszerzők: Antal László (18.), Róth Zoltán (25., 54.), Horváth Pál (27.), Ilyés Tamás (45., 53.), Barkó Gergely (59.), illetve Ádám Zsolt (34.), Fehér Csanád (42.)
Kapura lövések: 44–22
Büntetőpercek: 6–24
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt, Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Barkó Gergely, István Sándor. Vezetőedző: Kertész Zoltán.
Gyergyói Hoki Klub: Mag Örs, Márk Bálint – Fodor Dávid, Györfy Tihamér, Simon Levente, Csiszér Ádám, Ádám Zsolt, Bartis Adorján, Albert Hunor, Szilveszter Adorján, Răzvan Timaru, Fehér Csanád, Molnár Ákos, Kis Bernát, Călin Lupașcu, Gál Tihamér, Máthé Zsolt, Kosza Ádám, Ferenczi József. Vezetőedző: Daradics Csaba.
Játékvezetők: Sikó Levente, Bandi Csaba, Simon Roland, Kőszegi Kálmán