Skip to main content

Győzelemmel fejeztük be az utolsó mérkőzésünket az idényben, ugyanis 6–3 arányban nyertünk a sereghajtó Sportul Studențesc ellen a Deme László Műjégpályán. Csapatunk 11 sikerrel és 17 vereséggel, illetve 31 ponttal a hatodik helyen zárta a bajnokságot.

Vasárnap más felfogásban lépett pályára bukaresti ellenfelünk, emiatt az első harmad szorosabban alakult. Meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, a 7. percben Andrei Ștefan létszámfölényben volt eredményes. 38 másodperccel később egyenlítettünk, Görbea Tivadar jegyezte az első gólunkat, aki Ilyés Tamás előkészítését értékesítette. A második játékrészt is a fővárosi csapat kezdte jobban, a 23. percben Robert Bică betalált, aztán a folytatásban a papírformát érvényesítve bedaráltuk riválisunkat. Emberhátrányban Gecse Olivér besodorta a korongot az üres kapuba, majd a 26. percben Antal László passzából Ilyés Tamás először juttatta vezetéshez együttesünket (3–2). Nem sokkal később a Sportul Studențesc ismét beköszönt, ezúttal Cezar Șendrea csúsztatott a ketrecbe. 37 másodperccel később ismét előnybe kerültünk, Biró Ottó átadását követően Antal László zörgette meg a hálót, aki a 34. percben duplázott, ugyanis a rövid felsőbe továbbított. A szünethez közeledve Róth Zoltán a felső sarokba bombázott, így háromra növelte a különbséget (6–3), amely a záró felvonásban sem változott, így három ponttal zártuk az idényt.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 6–3 (1–1, 5–2, 0–0)
Gólszerzők: Görbea Tivadar (8.), Gecse Olivér (25.), Ilyés Tamás (26.), Antal László (28., 34.), Róth Zoltán (37.), illetve Andrei Ștefan (7.), Robert Bică (23.), Cezar Șendrea (28.)
Kapura lövések: 37–22
Büntetőpercek: 22–6
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Szabó Zsolt-Ákos, Biró Ottó, Márton Koppány, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, László Hunor, Horváth Pál, Antal László, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Görbea Tivadar, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Sportul Studențesc: Nicola Agapie, Bogdan Enache – Andrei Ștefan, Ștefăniță Bucătoș, Cristian Munteanu, Anton Popa, Marius Marcuș, Kiss Nándor, Alexandru Munteanu, Fetés Róbert, Sándor Zoltán, Sándor Cristian, Mihai Prisăcaru, Gabriel Spiridon, Robert Bică, Iulian Chițac, Iulian Corneanu, Kemenes Attila, Marian Ghiță, Dragoș Iordache, Gabriel Caval, Cezar Șendrea. Vezetőedző: Marian Ghiță.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Cristian Filip, Antal Ottó, Kőszegi Kálmán.