Csapatunk a kiegyenlített küzdelmet hozó első harmad után sebességi fokozatot váltott, ennek köszönhetően 7–2-re diadalmaskodtunk a Sportul Studențesc felett a Román Kupa csoportkörében. Mivel a Sapientia U23 meglepetésre 4–1-re győzött a Galaci CSM vendégeként, így együttesünk fél lábbal a négyes döntőben érezheti magát. Ha szombaton 11 órától ismét hozzuk a kötelezőt a bukaresti egyetemisták ellen, úgy bebiztosítjuk a továbbjutást.

Csapatunk hamar vezetést szerzett, a 2. percben Szőcs Zalán passza után Ilyés Tamás csúsztatott a hálóba (1–0). Ezt követően több helyzetet kialakítottunk, azonban ezeket Bogdan Enache hárította, majd a vendégek is betaláltak, a 12. percben Gabriel Spiridon egyenlített (1–1). Nem sokkal később a bukaresti egyetemisták egy újabb védelmi hibánkat kihasználva átvették a vezetést, a 13. percben Fetés Róbert továbbított a kapuba (1–2). Szünet előtt megszereztük a második gólunkat, a 18. percben Bíró Ottó előkészítését Antal László értékesítette (2–2).
A második harmadban két emberhátrányt is kivédekeztünk, ugyanakkor támadásban aktívabbak voltunk, ám ellenfelünk kapusa ihletett formában védett, ráadásul egy alkalommal Antal László lövésénél a keresztléc is kisegítette. A túloldalon Fetés Róbert is megzörgette a kapuvasat, aztán a 39. percben ismét vezetést szereztünk, létszámfölényünket kihasználva Györffy Szilárd remek egyéni akció végén iratkozott a gólszerzők közé (3–2).
Az utolsó játékrészben egyoldalúvá vált a mérkőzés, ugyanis a vendégek elkészültek erejükkel. Jobb játékerőt képviselő együttesünk növelte előnyét, a 43. percben Szőcs Zalán passzából Ilyés Tamás volt eredményes (4–2), aki az 51. percben mesterhármast jegyzett, miután Bogdan Enache lábai között a hálóba lőtt (5–2). Nem sokkal később Antal László bekotort egy kipattanót (6–2), majd a narancs-kék mezben első találatát jegyző Görbea Tivadar beállította a végeredményt (7–2).

Román Kupa, csoportkör: Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 7–2 (2–2, 1–0, 4–0).
Gólszerzők: Ilyés Tamás (2., 43., 51.), Antal László (18., 52.), Györffy Szilárd (39.), Görbea Tivadar (55.), illetve Gabriel Spiridon (12.), Fetés Róbert (13.)
Kapura lövések: 50–17
Büntetőpercek: 4–8
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Antal László, Molnár Zoltán, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Görbea Tivadar, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Kertész Ákos, Haim-Brassai Milán, Nagy Tamás, Málnai Zalán. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Sportul: Bogdan Enache, Nicola Agapie – Andrei Ștefan, Ștefan Stănescu, Fetés Róbert, Benedek Gergő, Marius Marcuș, Mihai Prisăcaru, Vlad Grigori, Robert Bică, Iulian, Chițac, Iulian Corneanu, Ionuț Munteanu, Gabriel Spiridon, Anton Popa, Cezar Sendrea, Sándor Cristian, Sándor Zoltán, Marian Ghiță, Gabriel Caval, Ioan Agapie, Luca Trandafir. Vezetőedző: Marian Ghiță.
Játékvezetők: Bandi Csaba, Cristian Filip, Teodor Filip, Simon Roland.