Fordulatokban gazdag mérkőzésen 6–3-ra diadalmaskodtunk a Sapientia U23 felett a román bajnokságban. Vasárnap 19.30-tól a Per Lundell irányította egyetemista együttes vendégeként lépünk jégre a Felcsíki Műjégpályán.

Az első harmadban uraltuk a játékot, több helyzetet kialakítottunk, ám Bíró Nándor bravúrral védett. A játékrészben kétszer is emberhátrányban találtuk magunkat, azonban mindkettőt kivédekeztük, aztán a szünethez közeledve előnybe kerültünk. A 17. percben riválisunk figyelmetlenségét kihasználva Görbea Tivadar előkészítése után Gecse Olivér védhetetlenül a keresztléc alá továbbított (1–0). Rosszul kezdtük a második felvonást, így a vendégek egyenlítettek, a 22. percben Kedves Tamás volt eredményes (1–1). A zöld-fehér mezesek rövidesen átvették a vezetést, a 29. percben Lázár Menyhért kilőtte a hosszú felsőt (1–2). Csapatunk nem csüggedt, úgyhogy hamar válaszoltunk, a 30. percben Márk Róbert lövésébe László Hunor ért bele (2–2).
A mérkőzés során először rohamozhattunk létszámfölényben, azonban a lehetőséget nem sikerült értékesíteni. Nem sokkal később ismét betaláltunk, a 44. percben Róth Zoltán távoli próbálkozását Márton Koppány segítette a kapuba (3–2), aztán Ilyés Tamás lövését követően Szőcs Zalán emelt egy kipattanót a hálóba (4–2). Ezt követően szépítettek a vendégek, az 54. percben Kristó Csongor a kapu előtti kavarodást kihasználva feliratkozott a gólszerzők közé (4–3). A hajrá együttesünkről szólt, az 56. percben Ferencz Szilárd éles szögből a hosszú alsóba bombázott (5–3). Per Lundell időt kért, lehozta a kapust, ám korongot szereztünk, a 60. percben pedig Róth Zoltán eldöntötte a találkozót (6–3), így behúztuk idénybeli második bajnoki győzelmünket.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Sapientia U23 6–3 (1–0, 1–2, 4–1).
Gólszerzők: Gecse Olivér (17.), László Hunor (30.), Márton Koppány (44.), Szőcs Zalán (45.), Ferencz Szilárd (56.), Róth Zoltán (60.), illetve Kedves Tamás (22.), Lázár Menyhért (29.), Kristó Csongor (54.)
Kapura lövések: 50–37
Büntetőpercek: 6–2
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Biró Ottó, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Róth Zoltán, Antal Előd, Györffy Szilárd, Horváth Pál, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Szabó Zsolt-Ákos, Márk Róbert, Antal László, Görbea Tivadar, Gecse Olivér, László Hunor. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Sapientia U23: Bíró Nándor, Alex Olaru – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd, Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Marton Botond, István Sándor, György Rajmund, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf, Sólyom Csongor, Kernászt Máté, László Balázs, Bănceanu Levente. Vezetőedző: Per Lundell.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Gergely Lehel, André Attila, Kőszegi Kálmán.