Csapatunk az első harmadban kétgólos hátrányba került a Felcsíki Műjégpályán, majd a folytatásban sikerült fordítani, azonban a Sapientia U23 hosszabbításra mentette a találkozót, a ráadásban pedig Róth Zoltán bebiztosította a győzelmünket (4–5). Február 17-én és 18-án a Galaci CSM ellen lépünk jégre a román bajnokságban, előbb a Duna-parton, majd a Deme László Műjégpályán.

A házigazdák kezdték jobban a mérkőzést, emberelőnyben szereztek vezetést, ugyanis az 5. percben Both Péter csúsztatott a kapuba (1–0). A folytatásban is Per Lundell legénysége támadott veszélyesebben, a 11. percben növelték előnyüket, ezúttal Lázár Sebestyén zörgette meg a hálót (2–0). Nem sokkal később faragtunk hátrányunkból, a 14. percben Molnár Zsombor passza után Antal Előd remek távoli lövése utat talált a bal felsőbe (2–1).
A második harmadban rendeztük sorainkat, magasabb fokozatba kapcsoltunk, 35 másodperc elteltével Márton Koppány előkészítéséből Molnár Zsombor egyenlített (2–2). Ebben a felvonásban hatékonyabban játszottunk, élesebbek voltunk támadásban, ezáltal a 28. percben átvettük a vezetést, miután Györffy Szilárd feliratkozott a gólszerzők közé (2–3). Per Lundell vezetőedző időt kért, megpróbálta felrázni csapatát, azonban emberelőnyben növeltük előnyünket, Antal Előd átadását követően Molnár Zsombor takarásból bombázott a hálóba (2–4). A játékrész végén kettős emberhátrányban védekeztünk, viszont a hazai gárda kihasználta az adódó alkalmat, így csökkentette a különbséget, hiszen a 40. percben Kedves Tamás lőtt a bal alsóba (3–4).
Az utolsó játékrészben kiegyenlített küzdelem zajlott a jégen, számos lehetőségünk volt, hogy lezárjuk a mérkőzést, viszont ezekkel nem éltünk. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, ugyanis ellenfelünk létszámfölényben betalált, az 55. percben György Szilárd továbbított a hálóba (4–4). A végjátékban újabb gól nem született, így következhetett a hosszabbítás, amelynek hajrájában Róth Zoltán bebiztosította a győzelmünket (4–5).

Román bajnokság, alapszakasz: Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok 4–5 (2–1, 1–3, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: Both Péter (5.), Lázár Sebestyén (11.), Kedves Tamás (40.), György Szilárd (55.), illetve Antal Előd (14.), Molnár Zsombor (21., 29.), Györffy Szilárd (28.), Róth Zoltán (64.)
Kapura lövések: 29–35
Büntetőpercek: 6–10
Sapientia U23: Alex Olaru, Bíró Nándor – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd, Kovács Előd, Kristó Csongor, Barkó Gergely, Kedves Tamás, Márton Botond, István Sándor, Kernászt Máté, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf, György Rajmund, Sólyom Csongor, László Balázs, Bănceanu Levente. Vezetőedző: Per Lundell.
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Biró Ottó, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Róth Zoltán, Antal Előd, Györffy Szilárd, Horváth Pál, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Szabó Zsolt-Ákos, Márk Róbert, Antal László, Görbea Tivadar, Gecse Olivér, László Hunor. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Játékvezetők: Gergely Lehel, Magyar Áron, André Attila, Rácz Szilárd.