Csapatunk vasárnap fantasztikus utolsó harmadnak köszönhetően 7–4-re diadalmaskodott a Sapientia U23 vendégeként a Felcsíki Műjégpályán. A gól nélküli első játékrészt követően a második felvonásban három gólt kaptunk, azonban innen sikerült felállnunk, végül pedig begyűjtöttük a három pontot. Legközelebb március 9-én és 10-én a Bukaresti Steaua otthonában lépünk jégre.

Az első harmadban háromszor is emberelőnyben támadhattunk, számos lehetőséget kialakítottunk, azonban egyiket sem sikerült értékesítenünk.
A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, ugyanis a szünet után a házigazdák vezetést szereztek, a 21. percben György Szilárd kilőtte a hosszú sarkot (1–0). Ezt követően emberhátrányba kerültünk, amelyet a zöld-fehér mezesek a javukra fordítottak, Viktor Szolokin lőtt a kapuba (2–0), aztán a 28. percben ismét eredményes volt (3–0). Válaszként a szakmai stábunk időt kért, a 36. percben emberelőnyben sikerült szépítenünk, a 36. percben Biró Ottó passzából Antal László az üres kapuba továbbított (3–1). A folytatásban emberhátrányban csökkentettük a különbséget, a 27. percben Márton Koppány lövése a kapuvasról pattant vissza, a korong pedig Márton Botond korcsolyájáról a hálóba vágódott (3–2).
Az utolsó játékrész elején létszámfölényben egyenlítettünk, Róth Zoltán kapáslövését védte a Biró Nándor, a kipattanót viszont Szőcs Zalán a hálóba csúsztatta (3–3). Nem örülhettünk hosszú ideig, ugyanis nem sokkal később a Sapientia U23 ismét vezetést szerzett, emberelőnyben Bănceanu Levente iratkozott a gólszerzők közé (4–3). A hátralévő időben magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, Róth Zoltán kilőtte a jobb alsó sarkot, majd az 52. percben egy kontra végén Gecse Olivér először juttatta előnyhöz csapatunkat (4–5). A hajrához közeledve Horváth Pál megpattanó lövése becsapta a hálóőrt, a folytatásban pedig Per Lundell időt kért. A hazai együttes lehozta kapusát, ezt kihasználva az 58. percben Márton Koppány betalált, beállítva a végeredményt (4–7).

Román bajnokság, alapszakasz: Sapientia U23–Háromszéki Ágyúsok 4–7 (0–0, 3–2, 1–5)
Gólszerzők: György Szilárd (21.), Viktor Szolokin (23., 28.), Bănceanu Levente (45.), illetve Antal László (36.), Márton Koppány (37., 58.), Szőcs Zalán (44.), Róth Zoltán (46.), Gecse Olivér (52.), Horváth Pál (55.)
Kapura lövések: 26–36
Büntetőpercek: 12–8
Sapientia U23: Biró Nándor, Galusnyák Tamás – Kovács Előd, Kernászt Máté, Viktor Szolokin, Bănceanu Levente, Makszim Ascsulov, Kristó Csongor, Sólyom Csongor, Lázár Sebestyén, Szopos-Böjte Szabolcs, Márton Botond, Both Péter, Lázár Menyhért, László Balázs, Kosza Kristóf, György Szilárd. Vezetőedző: Per Lundell.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Biró Ottó, Márton Koppány, Gecse Olivér, Molnár Zsombor, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Antal László, Szőcs Zalán, Róth Zoltán, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Görbea Tivadar, Ilyés Tamás, László Hunor. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Cristian Filip, Antal Ottó, Simon Roland.