Csapatunk gólgazdag mérkőzést játszott az erős játékerőt képviselő Brassói Corona ellen a Deme László Műjégpályán. Negyedórával a találkozó vége előtt még vezettünk, aztán a hajrában is közel jártunk a pontszerzéshez, azonban a tapasztalt játékosok alkotta háromszoros bajnok begyűjtötte a győzelmet (4–5). Narancs-kék mezes együttesünk legközelebb november 4-én a Bukaresti Steaua vendégeként lép jégre a Román Kupa csoportkörében.

A székelyföldi jégkorongozókból álló csapatunk az első harmadban veszélyesebben játszott, így megérdemelten szereztünk vezetést, a 10. percben Horváth Pál továbbította a korongot a kapuba (1–0). Szünet után sem lassítottunk, sikerült növelnünk előnyünket, a 23. percben Antal László előkészítését Részegh Zsolt váltotta gólra (2–0). A folytatásban szépített Dave MacQueen együttese, Béres Szilárd tehetetlennek bizonyult Albert Zagidullin ellen, aki megzörgette a hálót (2–1). Legnagyobb örömünkre hamar visszaállítottuk a kétgólos különbséget, létszámfölényben Horváth Pál passzából Róth Zoltán volt eredményes. Nem sokkal később a Corona ismét beköszönt, a 31. percben Szabó Krisztián faragott a Brassó hátrányából (3–2).
A vendégek az utolsó játékrész elején emberelőnyben egyenlítettek, Michael van Wormer iratkozott a gólszerzők közé (3–3). Együttesünk lelkesedése nem lankadt, rövid időn belül ismét előnybe kerültünk, a fórt kihasználva Szabó Zsolt-Ákos átadásából Molnár Zsombor ugratta talpra a közönséget (4–3). Az elmúlt hétvégén három Erste Liga-mérkőzést játszó Corona ismét betalált, ezúttal Kovács Mátyás ütötte a korongot a kapuba (4–4). Ezt követően kettős létszámfölényben támadhattunk, azonban nem éltünk az adódó lehetőséggel, majd a hajrában a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. Az 55. percben Albert Zagidullin a hálóba csúsztatott (4–5), a hátralévő időben pedig nem sikerült hosszabbításra menteni a találkozót.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 4–5 (1–0, 2–2, 1–3).
Gólszerzők: Horváth Pál (10.), Részegh Zsolt (23.), Róth Zoltán (28.), Molnár Zsombor (43.), illetve Albert Zagidullin (26., 55.), Szabó Krisztián (31.), Michael van Wormer (42.), Kovács Mátyás (45.)
Kapura lövések: 30–49
Büntetőpercek: 20–20
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Antal Előd, László Hunor, Szabó Zsolt-Ákos, Márk Róbert, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Horváth Pál, Részegh Zsolt, Antal László, Márton Koppány, Gecse Olivér, Péter Andor, Szőcs Zalán, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Róth Zoltán, Ilyés Tamás. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Brassói Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc – Jacob Sweeney, Bors Huba, Pavlo Boriszenko, Gajdó Tamás, Owen Williams, Farkas Tamás, Gajdó Balázs, Kovács Előd, Nicolae Vasile, Szabó Krisztián, Kóger Dániel, Sullivan Sills, Michael van Wormer, Garrett Clarke, Rokaly Boldizsár, Albert Zagidullin, Kovács Mátyás, Andrei Vasile. Vezetőedző: Dave MacQueen.
Játékvezetők: André Attila, Sikó Szilárd, Kőszegi Kálmán, Szabó László.