Jól kezdtünk a Duna-parti városban, azonban a második harmadban a Galaci CSM tapasztalatát kihasználva érvényesítette akaratát, végül pedig 6–3-ra kikaptunk. Vasárnap 18.30-tól ismét összecsapunk a Július Pénzeš irányította csapattal.

Remekül kezdtünk, az első perc végén emberelőnybe kerültünk, amelyet sikerült kihasználni, ugyanis Molnár Zsombor a hálóba továbbította a korongot (0–1). A folytatásban kiegyenlített küzdelem zajlott a jégen, Béres Szilárd pedig bravúros védésekkel járult hozzá ahhoz, hogy az első harmadot kapott gól nélkül zárjuk.
A második játékrészben a házigazdák akarata érvényesült, a 26. percben Szergej Pajor révén egyenlítettek (1–1), ezt követően kihagytak egy büntetőlövést, aztán a 33. percben átvették a vezetést, ekkor Konsztantyin Csernyuk volt eredményes (2–1). Nem sokkal később kivédekeztünk egy emberhátrányt, majd miután kiegészültünk, a rivális ismét betalált, a 38. percben Jevgenyij Jemeljanenko iratkozott a gólszerzők közé (3–1). Nem torpantunk meg, ezáltal hamar szépítettünk, a 39. percben Róth Zoltán előkészését Horváth Pál értékesítette (3–2). Másodpercekkel a harmad vége előtt a Galaci CSM ismét kettőre növelte előnyét, Remus Gheorghe lőtt a kapuba (4–2).
Az utolsó felvonás elején faragtunk hátrányunkból, a 42. percben Róth Zoltán passza után Gecse Olivér zörgette meg a hálót (4–3). Próbáltunk egyenlíteni, azonban a hazai csapat két újabb találatot jegyzett, a 45. percben Silló Huba vette be a kapunkat, míg az 51. percben Patrik Matchala beállította a végeredményt (6–3).

Román bajnokság, alapszakasz: Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok 6–3 (0–1, 4–1, 2–1).
Gólszerzők: Szergej Pajor (26.), Konsztantyin Csernyuk (33.), Jevgenyij Jemeljanenko (38.), Remus Gheorghe (40.), Silló Huba (45.), Patrik Matchala (51.), illetve Molnár Zsombor (3.), Horváth Pál (39.), Gecse Olivér (42.)
Kapura lövések: 41–18
Büntetőpercek: 2–2
Galac: Onodi Ottó, Szopos Magor – Hildebrand Szabolcs, Luka Zorko, Patrik Machala, Benedek Roland, Mircea Constantin, Jevgenyij Jemeljanenko, Konsztantyin Csernyuk, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor, Vladislav Teamriuc, Olekszander Alekszandrov, Cătălin Berdilă, Remus Gheorghe, Danalizi Gergő, Silló Huba, Ráduly Norbert, Alekszej Baszkov, Raul Maftei, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs. Vezetőedző: Július Pénzeš.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Márton Koppány, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Antal Előd, Horváth Pál, Antal László, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Szabó Zsolt-Ákos, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Gabriel Radu, Rácz Szilárd, Răzvan Scriban.