Skip to main content

Hat perc után már három góllal vezetett a Bukaresti Steaua, azonban nem adtuk fel a küzdelmet, így fél óra elteltével sikerült felzárkóznunk egy találatra. A kihagyott emberelőnyök megbosszulták magukat, hiszen tapasztalt ellenfelünk végül sima győzelmet aratott (6–2). Vasárnap 18.30-tól ismét összecsapunk a Răzvan Lupașcu irányította csapattal.

Rosszul kezdtük a találkozót, 62 másodperc után gólt kaptunk, Andrei Filip szerzett vezetést a hazai együttesnek (1–0). A folytatás sem alakult számunkra kedvezően, ugyanis Márton Koppány sérülés miatt kiszállt a játékból, ráadásul 43 másodperc alatt két újabb találat landolt a kapunkban: előbb Andrei Mikhnov, majd Jacub Matai továbbította a korongot a hálóba (3–0). Szakmai stábunk időkéréssel próbálta felrázni csapatunkat, ugyanakkor kapust is cseréltünk, László Arnold helyére Béres Szilárd érkezett. Háromgólos hátrányban sem adtuk fel, a 15. percben pedig létszámfölényben szépítettünk: Róth Zoltán passzából Gecse Olivér volt eredményes (3–1).
A második harmadban tovább faragtunk hátrányunkból, a 30. percben Róth Zoltán újabb előkészítését ezúttal Horváth Pál értékesítette (3–2). A 36. percben ellenfelünk visszaállította a kétgólos különbséget, emberelőnyben Mihail Georgescu lőtte a korongot kapusunk válla fölött a hálóba (4–2). Ezt követően többször is létszámfölényben támadhattunk, viszont egyiket nem sikerült a javunkra fordítanunk. Az utolsó játékrészben igyekeztünk felzárkózni, azonban csak két kapuvasig jutottunk, míg a bukaresti gárda a hajrában két újabb találatot jegyzett. Az 57. percben Adrian Irimia iratkozott fel a gólszerzők közé, míg az 59. percben Andrei Mikhnov beállította a végeredményt (6–2).

Román bajnokság, alapszakasz: Bukaresti Steaua–Háromszéki Ágyúsok 6–2 (3–1, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: Andrei Filip (2.), Andrei Mikhnov (5., 59.), Jakub Matai (6.), Mihail Georgescu (36.), Adrian Irimia (57.), illetve Gecse Olivér (15.), Horváth Pál (30.).
Kapura lövések: 33–24
Büntetőpercek: 35–8
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov – Jakub Matai, Todor Csaba, Adam Pauliny, Mihail Georgescu, Andrei Filip, Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danil Martinov, Andrei Mikhnov, Orbán Szilárd, Andrei Diaconescu Grabari, Robert Timaru, Antal Alfréd, Csergő Hunor, Boldizsár Cristian, Buda Gábor, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Biró Ottó, Márton Koppány, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Antal László, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Játékvezetők: André Attila, Andries Gheorghieș, Antal Ottó, Kőszegi Kálmán.