Skip to main content

A Csíkszeredai Sportklub elleni negyedik mérkőzésünket is elvesztettük a román bajnokság alapszakaszában. Az első fél órában még gól nélküli döntetlenre állt az összecsapás, aztán a folytatásban Kevin Constantine jobb játékerőt képviselő csapata érvényesítette a papírformát, végül 6–0 arányban győzött.

A szoros első játékrészt követően a második harmadban háromszor is emberelőnybe kerültünk, azonban egyiket sem sikerült a javunkra fordítanunk. Ezt követően a vendégek érvényesítették akaratukat, ugyanis tíz perc alatt háromszor is betaláltak. A 31. percben Ferencz-Csibi Róbert szerzett vezetést, majd Reisz Áron továbbított a hálóba, a szünet előtt tíz másodperccel pedig David Levin iratkozott a gólszerzők közé (0–3). Bár az utolsó felvonásban több szépítési lehetőséget kialakítottunk, újabb találatokat a Sportklub jegyzett. Rövid idő alatt Ferencz-Csibi Róbert és David Levin duplázott, nem sokkal később a Csíkszereda kivédekezett egy emberhátrányt, majd a 60. percben Georgij Agafonov beállította a végeredményt (0–6).

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Csíkszeredai Sportklub 0–6 (0–0, 0–3, 0–3).
Gólszerzők: Ferencz-Csibi Róbert (31., 44.), Reisz Áron (37.), David Levin (40., 47.), Georgij Agafonov (60.).
Kapura lövések: 34–28
Büntetőpercek: 0–8
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Horváth Pál, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Szabó Zsolt-Ákos, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel – Reisz Áron, Karel Kubát, Georgij Agafonov, David Levin, Aidan Brown, Salló Alpár, Bajkó Csongor, Becze Tihamér, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs, Ferencz-Csibi Róbert, Láday Tamás, Gecse Hugó, Fodor Csanád, Eduard Căsăneanu. Vezetőedző: Kevin Constantine.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Cristian Filip, Rácz Szilárd, Szabó László.