Sorozatban a második mérkőzésünket is megnyertük a Román Kupában: csapatunk hazai környezetben 4–1 arányban diadalmaskodott a Sapientia U23 felett. Legközelebb szintén az egyetemista együttes ellen lépünk jégre, szombaton 18.30-tól a Felcsíki Műjégpályán igyekszünk begyűjteni a három pontot.

Az első pillanattól kezdve érvényesítettük akaratunkat, számos helyzetet kidolgoztunk, viszont Alex Olaru remekül védett. A folytatásban emberelőnyben rohamozhattunk, azonban a létszámfölényt nem tudtuk a magunk javára fordítani. Határozottan játszó csapatunk a 11. percben vezetést szerzett, Györffy Szilárd előkészítése után Molnár Zoltán csúsztatta a korongot a hálóba (1–0).
A második harmadot Molnár Zoltán kiállításával kezdtük, ennek ellenére továbbra is nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, ezáltal a 25. percben növeltük előnyünket, Györffy Szilárd ezúttal a befejező szerepében jeleskedett, Horváth Pál passzát váltotta gólra (2–0). Nem sokkal később Molnár Zsombor is feliratkozott a gólszerzők közé, Horváth Pál átadását követen a bal felsőbe bombázott (3–0).
Az eredmény tudatában az utolsó játékrész elején visszavettünk a tempóból, így kiegyenlítetté vált a küzdelem, ezt kihasználva pedig fiatal riválisunk szépített, a 45. percben Makszim Ascsulov továbbított a kapuba (3–1). Ezt követően megráztuk magunkat, ismét átvettük a kezdeményezést, ennélfogva visszaállítottuk a háromgólos különbséget, az 51. percben Ilyés Tamás zörgette meg a hálót (4–1).
Hét perccel a mérkőzés vége előtt Per Lundell vezetőedző időt kért, viszont egyetemista alakulata nem tudott faragni hátrányából, ráadásul a hajrában emberhátrányba kerültek, amelyet ezúttal sem váltottunk gólra. Narancs-kék mezes együttesünk győzelméhez nem férhetett kétség, sorozatban másodszor diadalmaskodtunk, így éllovasok vagyunk a csoportban.

Román Kupa, csoportkör: Háromszéki Ágyúsok–Sapientia U23 4–1 (1–0, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Molnár Zoltán (11.), Györffy Szilárd (25.), Molnár Zsombor (31.), Ilyés Tamás (51.), illetve Makszim Ascsulov (45.).
Kapura lövések: 45–18
Büntetőpercek: 2–4
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Sapientia: Alex Olaru, Bíró Nándor – Galusnyák Botond, Both Péter, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov, György Szilárd, Kovács Előd, Kristó Csongor, Görbe Tivadar, Kedves Tamás, Pratt Richard Stetson, István Sándor, Kernászt Máté, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf, Sólyom Csongor, László Balázs, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs. Vezetőedző: Per Lundell.
Játékvezetők: André Attila, Rédai Botond, Rácz Szilárd, Szabó László.