Második nekifutásra sem sikerült borítani a papírformát a Gyergyói Hoki Klub ellen. Ezúttal hazai közönség előtt szenvedtünk 4–0 arányú vereséget az Erste Liga-címvédőtől. A harmadik és a negyedik mérkőzésünket szintén Szilassy Zoltán legénysége ellen játsszuk, pénteken 18.30-tól idegenben, majd jövő kedden 18.30-tól a Deme László Műjégpályán.

A lehető legrosszabbul kezdődött a mérkőzés számunkra, ugyanis már 52 másodperc után gólt kaptunk, figyelmetlenségünket kihasználva Fejes Nándor előkészítését Sébastien Sylvestre értékesítette (0–1). Nem sokkal később sikerült kivédekeznünk az emberhátrányt az erős játékerőt képviselő ellenfelünkkel szemben, aztán a megilletődött kezdés után némileg magunkra találtunk, néhányszor sikerült veszélyeztetnünk, azonban Rinne Rasmus hárította a lövéseinket.
Figyelmetlenségünk miatt a második harmad elején a vendégek ismét betaláltak, 27 másodperc elteltével Orbán Brance passzából Bodó Christopher iratkozott a gólszerzők közé (0–2). Horváth Pál szabálytalansága után négy percig emberhátrányban játszottunk, ezúttal viszont a tapasztalt rivális kihasználta a fórt, a 29. percben Császár Hunor indítása után Daniel Trancă volt eredményes (0–3). A folytatásban többször is létszámfölénybe kerültünk, ráadásul a szünet előtti percekben öt a három ellen rohamozhattunk, azonban így sem tudtunk szépíteni.
Az utolsó felvonás elején újabb emberhátrány nehezítette a dolgunkat, ám ezúttal megúsztuk kapott gól nélkül. Az Erste Liga-győztes az 51. percben tovább növelte előnyét, Sébastien Sylvestre átadásából Fejes Nándor továbbított a hálóba László Arnold mellett (0–4). A hajrában küzdöttünk a szépítésért, viszont Rinne Rasmus teljesítménye megakadályozott ebben, így a második mérkőzésünkön sem sikerült betalálnunk.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Gyergyói Hoki Klub 0–4 (0–1, 0–2, 0–1).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (1.), Bodó Christopher (21.), Daniel Trancă (29.), Fejes Nándor (51.).
Kapura lövések: 13–39
Büntetőpercek: 14–12
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Róth Zoltán, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Részegh Zsolt, Antal László, Ilyés Tamás, Antal Előd, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Szőcs Zalán, Péter Andor, László Hunor, Márton Koppány, Gecse Olivér. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Gyergyói Hoki Klub: Rinne Rasmus, Demeter Arnold – Jimi Jalonen, Matias Haaranen, Császár Hunor, Orbán Brance, Bodó Christopher, Fejes Nándor, Konsta Mesikämmen, Vincze Péter, Sébastien Sylvestre, Sárpátki Tamás, Kozma Zsolt, Imre Patrik, Silló Arnold, Szigeti Ákos, Daniel Trancă, Györfy Tihamér, Devin DiDiomete, Csiszer Ádám, Vincze Gergő. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.
Játékvezetők: Rédai Botond, Sikó Szilárd, Bandi Csaba, Szabó László.