Csapatunk hazai közönség előtt megérdemelt, 3–2 arányú győzelmet aratott a Bukaresti Steaua felett a Román Kupa csoportkörében, így visszavágtunk a két héttel ezelőtti idegenbeli vereségért. A diadalból oroszlánrészt vállalt kapusunk, László Arnold, aki bravúrt bravúrra halmozva okozott fejfájást a bukaresti alakulatnak. Ezzel a sikerrel narancs-kék mezes együttesünk továbbra is harcban van a négyes döntőbe jutásért. A versenysorozatban legközelebb november 22-én, szerdán lépünk jégre, amikor a Sapientia U23 látogat a Deme László Műjégpályára.

Magabiztosan léptünk jégre a Steaua ellen, az első percekben érvényesítettük akaratunkat, hatalmas helyzetekkel hoztuk zavarba riválisunkat, azonban Adorján Örs bravúrral védte a lehetőségeinket. A bukaresti csapat hálóőre a 10. percben már tehetetlen volt, Szabó Zsolt-Ákos előkészítése után Márton Koppány kapura tört és kilőtte a hosszú sarkot (1–0). Ezt követően kiegyenlítetté vált a küzdelem, mindkét együttes többször betalálhatott volna, ám a kapusok elemükben voltak, sőt, emberhátrányban sem remegtek meg.
A második harmad elején Antal László kiállítását követően létszámfölényben rohamozhatott Răzvan Lupașcu legénysége, amely esélyét kihasználva egyenlített, a 25. percben Danil Martinov továbbított a hálóba (1–1). A lelkesedésünk a folytatásban sem lankadt, a játékrész végéhez közeledve rövid idő alatt kétszer is eredményesek voltunk, a 36. percben a kézdivásárhelyi Szőcs Zalán iratkozott a gólszerzők közé – aki első találatát jegyezte narancs-kék mezben –, aztán Horváth Pál passzából Róth Zoltán zörgette meg a hálót (3–1).
Az utolsó felvonás elején fővárosi ellenfelünk ismét fórban pontozott, Ferencz Szilárd kiállítása után Andrei Mikhnov szépített (3–2). A hátralévő időben minden energiánkat mozgósítottuk, hogy megőrizzük előnyünket, míg a bukaresti gárda arra törekedett, hogy hosszabbításra mentse a találkozót. Tizenegy másodperccel a mérkőzés vége előtt emberhátrányba kerültünk, a vendégek pedig időt kértek, majd lehozták a kapust, így hat a négy ellen támadhattak, viszont álltuk a sarat, így itthon tartottuk a három pontot.

Román Kupa, csoportkör: Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 3–2 (1–0, 2–1, 0–1).
Gólszerzők: Márton Koppány (10.), Szőcs Zalán (36.), Róth Zoltán (37.), illetve Danil Martinov (25.), Andrei Mikhnov (54.).
Kapura lövések: 21–26
Büntetőpercek: 12–12
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Györffy Szilárd, Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Horváth Pál, Szabó Zsolt-Ákos, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László, Antal Előd, Márk Róbert, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov – Jakub Matai, Radek Číp, Danil Martinov, Tódor Csaba, Csergő Hunor, Adrian Irimia, Robert Timaru, Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Andrei Filip, Timur Raszulov, Orbán Szilárd, Mihail Georgescu, Jiří Ondráček, Andrei Mikhnov, Antal Anfréd, Andrei Diaconescu-Grabari, Cristian Boldizsár, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Rédai Zsolt, Bandi Csaba, Simon Roland.