Hazai közönség előtt nagyot küzdve, izgalmas véghajrát követően 3–2 arányban kikaptunk a Bukaresti Steaua csapatától a román bajnokságban. 2023-ban utoljára léptünk jégre, a folytatásban egy rövid pihenő vár együttesünkre, majd január 7-én a Csíkszeredai Sportklub látogat a Deme László Műjégpályára.

Ezúttal is a vendégek kezdtek jobban, a 7. percben a vezetést is megszerezték, Jakub Matai egyéni akció végén Béres Szilárd válla mellett a hálóba továbbított (0–1). Ezt követően csapatunk is gőzerővel próbálkozott, ám Makszim Szamankov megakadályozta az egyenlítést. Péntekhez hasonlóan az első felvonás végén és a második harmad elején emberelőnyben támadtunk, azonban az adódó lehetőséget nem tudtuk kihasználni.
Nem sokkal később ismét fórban, majd 45 másodpercig öt a három ellen rohamozhattunk, viszont ezeket sem fordítottuk a magunkra javára. Szünet előtt ismételten létszámfölényben találtuk magunkat, viszont Răzvan Lupașcu együttese megint hatékonyan védekezett. A játékrész végén csapatunk is emberhátrányba került, ám ezzel az eséllyel riválisunk is rosszul sáfárkodott.
Remekül kezdtük az utolsó harmadot, a 43. percben értékesítettük emberelőnyünket, Molnár Zsombor távoli kísérlete után a kapu előtt tartózkodó Bíró Ottó a hálóba segítette a korongot (1–1). A hátralévő időben nagy küzdelem zajlott a jégen, mindkét csapatnak számos lehetősége volt. A hajrához közeledve a fővárosi gárda védelmi figyelmetlenségünket kihasználva újfent előnybe került, Andrei Mikhnov kilőtte a jobb alsó sarkot (1–2).
Az utolsó másfél percben létszámfölényben igyekeztünk hosszabbításra menteni a találkozót, ezért a kapust is levittük, ám korongszerzés után Danil Martinov az üres hálóba lőtt (1–3). Nem adtuk fel a harcot, nyolc másodperccel később Molnár Zsombor szenzációs találattal szépített (2–3), azonban a hátralévő időben már nem tudtunk egyenlíteni, így vereséget szenvedtünk.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 2–3 (0–1, 0–0, 2–2).
Gólszerzők: Bíró Ottó (43.), Molnár Zsombor (60.), illetve Jakub Matai (7.), Andrei Mikhnov (54.), Danil Martinov (60.).
Kapura lövések: 31–38
Büntetőpercek: 2–12
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs – Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danil Martinov, Andrei Mikhnov, Jakub Matai, Andrei Diaconescu Grabari, Adam Pauliny, Mihail Georgescu, Andrei Filip, Boldizsár Cristian, Robert Timaru, Antal Alfréd, Buda Gábor, Csergő Hunor, Orbán Szilárd, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Játékvezetők: Andries Gheorghieș, Rédai Botond, Kőszegi Kálmán, Szabó László.