Álmos kezdés után megráztuk magunkat, majd egy kiváló második harmadnak köszönhetően 4–2 arányban diadalmaskodtunk a Bukaresti Steaua felett, így székelyföldi játékosokból álló csapatunk az idényben először győzött a román bajnokságban. Szombaton utolsó mérkőzésünket játsszuk 2023-ban, 18.30-tól szintén a fővárosi együttes lesz az ellenfelünk a Deme László Műjégpályán.

Ellenfelünk már az 5. percben vezetést szerzett, Adam Pauliny kilőtte a jobb felső sarkot (0–1). A folytatásban igyekeztünk magunkra találni, aztán a 9. percben egyenlítettünk, Szőcs Zalán remek egyéni akció végén eltalálta a kapuvasat, ám a játékvezetők gólt ítéltek (1–1). Hosszú ideig nem örülhettünk, ugyanis nem sokkal később egy védelmi figyelmetlenségünket kihasználva a bukaresti csapat ismét betalált, a 11. percben Andrei Mikhnov továbbított a kapuba (1–2).
Az első harmad végén és a második játékrész elején emberelőnyben támadhattunk, azonban Adorján Örs hárította a próbálkozásainkat. Ezt követően magasabb sebességi fokozatra kapcsoltunk, majd a 28. percben létszámfölényben voltunk eredményesek, Molnár Zsombor előkészítését Ilyés Tamás értékesítette (2–2). A 33. percben átvettük a vezetést, Róth Zoltán lövését hárította a kapus, a kipattanóból viszont Szőcs Zalán megzörgette a hálót (3–2). Hat másodperccel a játékrész vége előtt kettőre növeltük előnyünket, Molnár Zsombor passzából Molnár Zoltán a keresztléc alá bombázott (4–2).
A harmadik felvonásban többször emberhátrányba kerültünk, azonban ezeket kivédekeztük, valamint a kapusteljesítmény is remek volt, ugyanis László Arnold bravúrosan hárította a vendégek lehetőségeit. A hajrában kétszer is fórban támadhattunk, az utolsó két percben ráadásul kettős létszámfölényben rohamoztunk, viszont nem sikerült élni a lehetőségekkel. A győzelmünkhöz nem férhetett kétség, megérdemelten ünnepelhettük idénybeli első bajnoki sikerünket.

Román bajnokság, alapszakasz: Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 4–2 (1–2, 3–0, 0–0).
Gólszerzők: Szőcs Zalán (9., 33.), Ilyés Tamás (28.), Molnár Zoltán (40.), illetve Adam Pauliny (5.), Andrei Mikhnov (11.)
Kapura lövések: 42–48
Büntetőpercek: 14–17
Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Antal László, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, László Hunor, Görbea Tivadar. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov – Andrei Geraszimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danil Martinov, Andrei Mikhnov, Jakub Matai, Andrei Diaconescu-Grabari, Adam Pauliny, Mihail Georgescu, Andrei Filip, Orbán Szilárd, Boldizsár Cristian, Robert Timaru, Buda Gábor, Csergő Hunor, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu, Călin Lupașcu. Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.
Játékvezetők: Cristian Filip, Andries Gheorghieș, Kőszegi Kálmán, Simon Roland.