Hatalmasat küzdve megérdemelt, 4–3 arányú győzelmet arattunk a Galaci CSM vendégeként a Román Kupa csoportkörében. A Kertész Zoltán, Todor Krisztián és Bács Lóránt irányította csapatunk idegenben vágott vissza a Duna-parti együttesnek. Legközelebb október 23-án lépünk jégre, amikor a Brassói Corona látogat a Deme László Műjégpályára.

A mérkőzés elején a házigazdák emberhátrányba kerültek, azonban hiába próbálkoztunk, nem sikerül kihasználni a létszámfölényt. A küzdelmes első harmad végén megérdemelten szereztünk vezetést, a 19. percben Györffy Szilárd továbbított a kapuba (0–1).
A második játékrészben Július Pénzeš együttese hamar betalált, a 21. percben Jevgenyij Jemeljanenko egyenlített (1–1). Csapatunk nem sokkal később ismét előnybe került, a 23. percben Antal László előkészítését Részegh Zsolt váltotta gólra (1–2). Remekül játszó együttesünk emberelőnyben is eredményes volt, a 25. percben Márton Koppány passzából Gecse Olivér is feliratkozott a gólszerzők közé (1–3). Vladislav Teamriuc végleges kiállítása után háromra növeltük előnyünket, a 29. percben Márton Koppány ismét az előkészítő szerepében jeleskedett, ezúttal viszont Róth Zoltán zörgette meg a hálót (1–4). Ezt követően kettős fórban játszhatott a Duna-parti rivális, amely a 34. percben Benedek Roland révén faragott a hátrányából (2–4).
Az utolsó felvonás a kiállításokról szólt, majd a házigazdák felzárkóztak egy gólra, az 56. percben Hildebrand Szabolcs értékesítette Alexander Nyeznyamov átadását (3–4). Együttesünk három perccel a mérkőzés vége előtt időt kért, majd nyolc másodperccel a végső dudaszó előtt ellenfelünk is hasonlóan cselekedett, ám az eredmény már nem változott, így begyűjtöttük idénybeli első győzelmünket.

Román Kupa, csoportkör: Galaci CSM–Háromszéki Ágyúsok 3–4 (0–1, 2–3, 1–0).
Gólszerzők: Jevgenyij Jemeljanenko (21.), Benedek Roland (34.), Hildebrand Szabolcs (56.), illetve Györffy Szilárd (19.), Részegh Zsolt (23.), Gecse Olivér (25.), Róth Zoltán (29.)
Kapura lövések: 25–21
Büntetőpercek: 35–12
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Ilyés Tamás, Szabó Zsolt-Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal Előd, Márk Róbert, Részegh Zsolt, Antal László, Szőcs Zalán, László Hunor, Györffy Szilárd, Péter Andor. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Galac: Onodi Ottó, Szopos Magor – Hildebrand Szabolcs, Jevgenyij Jemeljanenko, Alekszej Baszkov, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor, Olekszander Alekszandrov, Konsztantyin Csernyuk, Patrik Machala, Benedek Roland, Mircea Constantin, Cătălin Berdilă, Szőcs Attila, Remus Gheorghe, Danalizi Gergő, Vladislav Teamriuc, Ráduly Norbert, Raul Maftei, Silló Huba, Andrei Buleandra, Ráduly Szabolcs. Vezetőedző: Július Pénzeš.
Játékvezetők: Bandi Csaba, Csomortáni Zsolt, André Attila, Andries Gheorghies.