A kiváló kapusteljesítmény ellenére csapatunk 4–0-ra kikapott a Gyergyói Hoki Klub vendégeként. A Kertész Zoltán, Todor Krisztián és Bács Lóránt irányította együttesünk nem adta könnyen magát, viszont a kihagyott emberelőnyök miatt nem tudtuk jobban megnehezíteni a házigazdák dolgát. Szeptember 19-én, kedden 18.30-tól ismét találkozunk, ezúttal az Erste Liga-címvédő látogat a Deme László Műjégpályára.

Bíró Ottó nélkül léptünk jégre az idény első mérkőzésén, ugyanis csapatkapitányunk egészségügyi gonddal küszködik. Az első negyedórában a házigazdák akarata érvényesült, akik a 11. percben a vezetést is megszerezték, Bodó Christopher előkészítését Orbán Brance értékesítette (1–0). A harmad második felében több lehetőségünk volt egyenlíteni, ráadásul kettős emberelőnybe is kerültünk, azonban Rinne Rasmus rendre hárította a próbálkozásokat. Az első szünet előtt ismét létszámfölényben támadhattunk, ám ezúttal sem tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel.
A második játékrészben sem sikerült kihasználni a fórunkat, ugyanis az Erste Liga-címvédő remekül védekezett. A gyergyószentmiklósi gárda nyomása a 39. percben ismét góllá érett, ezúttal Sándor-Székely Ottó passzából Fejes Nándor növelte Szilassy Zoltán legénységének előnyét (2–0).
Az utolsó felvonás kezdetén kivédekeztük az emberhátrányt, majd az 50. percben Orbán Brance lövése Béres Szilárd lába között utat talált a hálóba (3–0). Az utolsó negyedórában több szépítési lehetőségünk is volt, ám ezeket a piros-fehér mezesek hálóőre hárította. A jobb játékerőt képviselő Erste Liga-győztes az 54. percben végleg eldöntötte a mérkőzést, egy kontra végén Sándor-Székely Ottó átadását Daniel Trancă bevágta a kapuba (4–0).

Román bajnokság, alapszakasz: Gyergyói Hoki Klub–Háromszéki Ágyúsok 4–0 (1–0, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Orbán Brance (11., 50.), Fejes Nándor (39.), Daniel Trancă (54.).
Kapura lövések: 46–29
Büntetőpercek: 12–6
Gyergyói Hoki Klub: Rinne Rasmus, Demeter Arnold – Jimi Jalonen, Matias Haaranen, Császár Hunor, Orbán Brance, Bodó Christopher, Fejes Nándor, Konsta Mesikämmen, Vincze Péter, Sébastien Sylvestre, Sárpátki Tamás, Kozma Zsolt, Imre Patrik, Sándor-Székely Ottó, Szigeti Ákos, Daniel Trancă, Györfy Tihamér, Silló Arnold, Bíró Gergő, Devin DiDiomete, Csiszer Ádám. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold – Ferencz Szilárd, Szabó Zsolt-Ákos, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Róth Zoltán, Horváth Pál, Részegh Zsolt, Antal László, Ilyés Tamás, Antal Előd, Márk Róbert, Györffy Szilárd, Péter Andor, Szőcs Zalán, László Hunor, Márton Koppány, Gecse Olivér. Vezetőedző: Todor Krisztián.
Játékvezetők: Rédai Botond, Sikó Szilárd, Antal Ottó, Szabó László.